Beste leden en medestanders,
Jullie hebben het misschien al via de pers vernomen: een landbouwer, Hugues Falys, heeft besloten TotalEnergies voor de rechter te dagen wegens haar verantwoordelijkheid voor de klimaatverandering.
Naast Hugues steunen drie verenigingen (FIAN, La Ligue des droits humains en Greenpeace) de actie. Ze hebben besloten en aangekondigd dat ze zich bij de rechtszaak zullen aansluiten.
Dit is een primeur in België ! Nooit eerder stond een multinational om deze reden voor de Belgische rechter.
(klik op de foto hieronder om de presentatievideo te bekijken)
Steun Hugues. Doe mee!
Hugues is met deze actie niet uit op persoonlijk gewin. Zijn doel is om de negatieve gevolgen van de klimaatverandering op de landbouw in het algemeen in de kijker te zetten. Hij wil bovendien opkomen tegen de straffeloosheid van grote bedrijven en hen dwingen om voor het klimaat inspanningen te doen die in lijn zijn met de 1,5°C-doelstelling.
Uiteindelijk gaat deze kwestie ons allemaal aan.
We creëren een gemeenschap om Hugues en de deelnemende verenigingen te steunen. Doe mee en word supporter in deze eerste klimaatzaak tegen een multinational in België.
Voor meer informatie over Hugues, de verenigingen en de rechtszaak : bezoek www.thefarmercase.be